? 1998 Results ?

Ltwt 8 Women

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ??
Place Name Time Split1 Split2 Split3 Pen. Code
1. Arco Training Center IN 16:26.19 03:49 08:58 13:43 :
-
2. Bayside Rowing Club ON 16:30.64 03:48 09:02 13:47 :
-
3. Princeton University NJ 17:06.39 03:58 09:17 14:11 :
Laura Vaughn, Princeton NJ USA; Abigail Cromwell, Princeton NJ USA; Julie Jarrett, Princeton NJ USA; Sarah O'Sullivan, Princeton NJ USA; Catherine O'Connor, Princeton NJ USA; Halle Markus, Princeton NJ USA; Joy Bucher, Princeton NJ USA; Tamara Kavander, Princeton NJ USA; Lisa Cakmak, Princeton NJ USA;
4. Boston Rowing Center MA 17:34.52 04:02 09:28 14:34 :
-
5. Villanova University PA 17:39.90 03:59 09:17 14:36 :
-
6. Radcliffe Crew MA 17:53.46 04:10 09:39 14:54 :
-
7. Don Rowing Club ON 18:02.80 04:01 09:26 14:52 :
Lenore Foster, Mississauga ON; Jacqueline Macauley, Mississauga ON; Janet Krstevski, Toronto ON; Denise Steadman, Scarborough ON; Stephanie Grahame, Mississauga ON; Julie Krush, Etobicoke ON; Charlene MacGillivray, Mississauga ON; Rebecca Blayney, Mississauga ON; Kelvin Seow, Oakville ON 1;
8. University of Wisconsin Ltwt Women WI 18:09.72 04:10 09:45 14:59 :
Angie Mattern, Madison WI; Sara Lyng, Madison WI; Sharone Cohen, Madison WI; Dusty Darley, Madison WI; Anna Vaughn, Madison WI; Angela Lay, Madison WI; Moira Nelson, Madison WI; Kirstin Holbeck, Madison WI; Tamara Miller, Madison WI;
9. McGill University PQ 18:10.99 04:08 09:37 15:01 :
Hannah Hoag, Toronto Ontario Canada; Alyson Byrd, Kirkland Quebec Canada; Pascale Chartrand, Gatineau Quebec Canada; Trudy Feltham, Surrey British Columbia Canada; Wendy Itagawa, Beaconsfield Quebec Canada; Anneliese Nguyen, Pointe Claire Quebec Canada; Kristen Itagawa, Montreal Quebec Canada; Caroline Anthian, Montreal Quebec Canada; Camellia Ibrahim, Fallston MD USA;
10. Western Rowing Club (Middlesex) ON 18:11.15 04:08 09:39 15:04 :
Lesley Speck, ON Canada; Eve Loek, ON Canada; Jessica , ; Jessica Minor, ON Canada; Erin Huff, London ON Canada; Kendra Bailey, ON Canada; Christine Rigby, ON Canada; Tanya Shaw, ON Canada; Shelly Sochr, ON Canada; Leanne Richardson, ON Canada;
11. George Washington University-Women DC 18:38.11 04:15 09:54 15:22 :
-
12. UMass Amherst-Women MA 19:18.16 04:22 10:09 15:54 :
-
13. MIT Rowing Assn. MA 19:23.10 04:24 10:00 16:01 :
Mariah Luff, Oakland City IN USA; Katherine Koch, Plano TX; Sneha Madhavan, Farmington Hills MI USA; Sonya Blesser, Belmont MA; Neeti Nundy, Dunn Loring VA usa; Heather Marshall, Canon City CO; JULIE WYATT, OMAHA NE US; JENNIFER LYKENS, STATE COLLEGE PA US; JENNIFER ELFALAN, HONOLULU HI US;
14. Minnesota Boat Club MN 19:47.67 04:18 10:00 15:33 1:00 11I
-
15. Oregon Rowing Unlimited OR 19:54.63 04:36 10:32 16:32 :
Katie Moreland, Portland OR USA; Kathryn Fisher-Spurlock, Portland OR USA; Vanessa Boyd, Portland OR USA; Maya Kamoshita, Portland OR USA; Haley Johnson, Portland OR USA; Alys Jones, Portland OR USA; Carrie Wessinger, Portland OR USA; Melissa Powell, Portland OR USA; Katherine Aungier, Lake Oswego OR USA;

? ?